Teknoloji Feneri

Yurtdışından Alınan Telefonların Pasaport ile İMEİ Kaydı Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde yeni çıkan telefonlar akıllı olarak adlandırılmasından sonra ve buna mukabil görüntülü konuşma yapması, kaliteli fotoğraf, video çekmesinin yanı sıra internete her yerden hızlı erişim sağlaması doğal olarak fiyatlarında artmasına neden olmaktadır. Telefon fiyatlarının yurt dışında ülkemizden düşük olmasından dolayı başka ülkelerden telefon almış olabilirsiniz. Ancak Türkiye sınırlarında kullanabilmeniz için pasaport ile İMEİ kaydı yapmanız gerekmektedir.

Cihaz Kayıt İşlemi:

İlk olarak telefonun İMEİ kaydını yapmak ve ülkemizde kullanıma açılması için son bir aylık pasaport gereklidir. Cihazınızın İMEİ numarası ile maliyeye giderek yurtdışı telefonlar için belirlenen 100 TL’lik vergiyi ödemelisiniz. Ardından maliyeden ödeme yaptığınıza dair bir makbuz alarak Turkcell, Avea, Vodafone ya da herhangi bir operatör bayisine giderek belirli bir ücret karşılığında kayıt yaptırıyorsunuz. İşlemleri başarıyla gerçekleştirdiğiniz takdirde telefon yurtiçinde kullanıma açılacaktır.

yurtdışı telefon kayıt

IMEI kaydı için kişiye ait pasaportun son iki yıl içerisinde başka herhangi bir cihaz kaydında kullanılmamış olması ve kişinin son 1 ay içerisinde Türkiye’ye giriş yapmış olması gerekmektedir. Bu yüzden pasaportun üzerinde giriş mührü bulunmasına ve söz konusu mührün okunaklı olmasına dikkat edilmelidir.

Yurtdışından Alınan Telefonların Pasaport ile İMEİ Kaydı Nasıl Yapılır? 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Etiketler:, , , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz