Teknoloji Feneri

Yeni Nesil Samsung Galaxy’lere 64 Bit İşlemci Geliyor!

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Samsung Cihazlarının Özellikleri

Apple’nin geçtiğimiz günlerde iPhone 5S ve iPhone 5C cihazlarını tanıttığı etkinlikte yeni akıllı telefonlarda 64 bit işlemci kullanması Samsung şirketini harekete geçirdi.Yine internet ortamında sızdırılan bir haberle Samsung’un yeni nesil Galaxy S serilerinde 64 bit işlemci kullanılacağı iddiası ortaya atıldı.Alınan haberin Samsung‘un yüksek düzeyde bir yetkiliye ait olduğu söyleniyor.

samsung 64 bit CPU cihazlar

Samsung’un en büyük rakibi Apple‘nin yeni görücüye çıkardığı oyuncaklarında dünyada ilk defa kullanılacak olan yeni işlemciler Samsung’u neden benim cihazlarım da böyle bir özellik olmasın diye düşündürdüğü herkes tarafından benimsenen ortak bir fikirdir.

Korea Times gazetesinden alıntı yapan phonesreview.co.uk web sitesisinin iddiasına göre J.K. Shin isimli Samsung mobil biriminin üst düzey yöneticisi piyasaya sürülecek yeni telefonlarda 64 bit CPU bulunacağını belirtti.Ayrıca yeni işlemcinin kullanılacağı cihazların önümüzdeki yıl çıkacak telefonlarda büyük ihtimalle yer alacağını dile getirdi. iPhone 5S’in çıkması ve 64 bit CPU kullanmasıyla Samsung’un yeni cihazlarda kullanacağı yeni özelliklerdeki ilk rotası bu olmuş oldu.

Özellikle Galaxy S4’den sonra yeni dedikoduların adresi Galaxy S5 oldu.2014 ilkbahar aylarında çıkması beklenen akıllı telefonun dedikoduları şimdiden başlamış oldu.64 bit işlemcinin yanında yeni cihazda Galaxy S4’de  kullanılan Exynos 5 Octa‘nın geliştirileceği ve 8 çekirdeği de kullanabileceği ortaya atılmıştır.Bunlarla birlikte kameranın 16 megapiksel ve gövdesi de alüminyum olması bekleniyor.

Yeni Nesil Samsung Galaxy’lere 64 Bit İşlemci Geliyor! 4.25/5 (85.00%) 4 votes

Etiketler:, , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz