Teknoloji Feneri

Yasaklanan YouTube’a Nasıl Giriş Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde çok büyük yankı uyandıran Twitter’a erişim yasağından sonra dünyanın ve Türkiye’nin en büyük video platformu olan YouTube da giriş yasağı konuldu. Twitter yasağından sonra kullanılan giriş yöntemlerinin aynılarını YouTube için de kullanmak mümkündür. Ne kadar yasak konulursa konulsun özgürce internet kullanımı asla engellenemez.

Bilgisayar üzerinden kapatılmış sitelere giriş denilince akla ilk gelen Domain Name Server kısaca DNS ayarları gelmektedir. DNS sunucuları, internet adreslerinin IP adresi karşılığını kayıtlı tutmaktadır. DNS ayarlarının değişikliğinin en büyük amaçlarından birisi sitelere daha hızlı girişinizi sağlamasıdır. Birden çok DNS adresi bulunmaktadır. Bu nedenle DNS adresi seçiminde dikkatli olunmalıdır. Konumun yakın olması sitelere erişiminizi daha hızlı gerçekleştireceğinden Google ve OpenDNS’nin önerdiği DNS adreslerine güvenebilirsiniz.

yasaklı youtube

DNS Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayar ekranın sağ alt köşesinde bulunan dişli simgeye tıklayarak internet erişim noktalarını gösteren pencereye açınız.
Bağlı olduğunuz modem isminin üzerine gelerek farede sağa tıklayınız.
Durum seçeneğine girdikten sonra aşağıda bulunan Özellikler butonuna tıklayınız.
İnternet Protokolü sürüm 4 yazan kısma çift tıklayınız.
Açılan pencerede aşağıdaki gibi 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 şeklinde olan Google DNS ayarlarını yapabilirsiniz ya da 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 olan OpenDNS sunucu adreslerini girebilirsiniz.

twitter giriş

Engelli YouTube’a Erişim Yolları

Bilgisayar üzerinden DNS değişikliği ile YouTube’a girmek mümkün olduğu gibi akıllı telefonlar ve tabletlerde de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca iOS ve Android işletim sistemli telefon ve tabletler için geliştirilmiş olan Hotspot Shield uygulaması ile YouTube’a giriş yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Hotspot Shield İndir – Android

Hotspot Shield İndir – İOS (iPhone, iPad ve iPod touch)

Yasaklanan YouTube’a Nasıl Giriş Yapılır? 3.00/5 (60.00%) 2 votes

Etiketler:, , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yasaklanan YouTube’a Nasıl Giriş Yapılır? Kullanıcı Yorumları

  1. mesut dedi ki:

    Merhaba arkadaşlar,

    Yıllar önce Youtube kapanınca hazırladığım yazılımı tekrar hatırladım. Bu yazılım sayesinde hiçbirşey yapmanıza gerek kalmadan (DNS ayarı, VPN vb…)

Yorum Yaz