Teknoloji Feneri

Yasaklanan Twitter’a Nasıl Giriş Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde mahkeme kararı ile girişi engellenen siteler listesinin içerisine en büyük sosyal ağlardan birisi olan Twitter’da ismini yazdırdı. 20 Mart’ı 21 Mart’a bağlayan gece twitter.com’a giriş yapıldığında mahkeme kararının yanı sıra “TİB tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır” ifade yer almaktadır. Yasak getirilmiş olsa da erişimi engellenen Twitter ile birlikte birçok siteye ulaşmak için farklı yöntemler bulunmaktadır.

Bilgisayar üzerinden kapatılmış sitelere giriş denilince akla ilk gelen Domain Name Server kısaca DNS ayarları gelmektedir. DNS sunucuları, internet adreslerinin IP adresi karşılığını kayıtlı tutmaktadır. DNS ayarlarının değişikliğinin en büyük amaçlarından birisi sitelere daha hızlı girişinizi sağlamasıdır. Birden çok DNS adresi bulunmaktadır. Bu nedenle DNS adresi seçiminde dikkatli olunmalıdır. Konumun yakın olması sitelere erişiminizi daha hızlı gerçekleştireceğinden Google ve OpenDNS’nin önerdiği DNS adreslerine güvenebilirsiniz.

yasaklı twitter

DNS Nasıl Değiştirilir?

  • Bilgisayar ekranın sağ alt köşesinde bulunan dişli simgeye tıklayarak internet erişim noktalarını gösteren pencereye açınız.
  • Bağlı olduğunuz modem isminin üzerine gelerek farede sağa tıklayınız.
  • Durum seçeneğine girdikten sonra aşağıda bulunan Özellikler butonuna tıklayınız.
  • İnternet Protokolü sürüm 4 yazan kısma çift tıklayınız.
  • Açılan pencerede aşağıdaki gibi 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 şeklinde olan Google DNS ayarlarını yapabilirsiniz ya da 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 olan OpenDNS sunucu adreslerini girebilirsiniz.

twitter giriş

Engelli Twitter’a Erişim Yöntemleri

Bilgisayar üzerinden DNS değişikliği ile Twitter’a girmek mümkün olduğu gibi akıllı telefonlar ve tabletlerde de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca iOS ve Android işletim sistemli telefon ve tabletler için geliştirilmiş olan Hotspot Shield uygulaması ile Twitter’a giriş yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Hotspot Shield İndir – Android

Hotspot Shield İndir – İOS (iPhone, iPad ve iPod touch)

Yasaklanan Twitter’a Nasıl Giriş Yapılır? 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Etiketler:, , , , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz