Teknoloji Feneri

Windows İçin Whatsapp Messenger Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Mobil cihazlar üzerinden popüler olan çok yönlü sohbet uygulaması Whatsapp Messenger dünyada milyonlarda kullanıcıya sahip ve bu sayı gün geçtikçe daha da artmaya devam etmektedir.Uygulamanın yalnızca mobil cihazlar üzerinden kullanılması, uygulamayı yükleyecek teknolojide akıllı telefona sahip olmayanlar ya da bilgisayar üzerinden kullanmak isteyenler için üzücü bir durum.Durum böyle olunca akıllara “Whatsapp Messenger Bilgisayarda Nasıl Kullanılır Mı?” sorusu akıllara geliyor.

Windows İçin Whatsapp Messenger Kurulumu Nasıl Yapılır

Bilgisayar üzerinden önceden alışık olduğumuz ve hemen hemen herkesin kullandığı Windows Live Messenger, Skype’a geçmesinden dolayı birçok kişi tarafından problem oluşturduğu için kullanmayı bırakmıştı.Ardından günümüzde Facebook sohbet alanı ile ekli olan arkadaşlar ile konuşma yapmak mümkün.Ancak burada da tüm arkadaşlar bulunmadığı ve herkes tarafından kullanılmadığı için özgürce herkesle mesajlaşma problemi ortaya çıkmış oluyor.

Sohbetin bir numarası haline gelen Whatsapp Messenger özellikleriyle dikkati üzerine çekiyor ve bilgisayar üzerinde çalıştırmak mümkün olup olmadığı akıllara geliyor.Aşağıda bulunan adımları uygulayarak bilgisayarınıza uygulamayı yükleyip kolayca kullanabilirsiniz.

PC İçin Whatsapp Messenger Kurulumu:

 • İlk olarak Whatsapp uygulamasını bilgisayar üzerinde çalışmasını sağlayacak BlueStacks adlı programı indiriyoruz.
 • BlueStacks İndirme İçin Tıklayın.
 • Programı indirip yükledikten sonra açıyoruz.Karşımıza çıkan pencerede sağ üst taraftaki “Messaging” yazan kısma ardından da ekranda görünen Whatsapp Messenger’a tıklıyoruz.
 • Ayrı ayrı uygulama marketlerinde ekli olan Whatsapp Messenger uygulamasını resimde işaretli olan yerden indiriyoruz.
  PC İçin Whatsapp Messenger Kurulumu
 • Uygulama yüklendikten sonra BlueStacks programında başa dönüp My Apps’a gelerek Whatsapp Messenger üzerine çift tıklıyoruz.
  PC İçin Whatsapp Messenger Kurulumu-2
 • Mobil cihazlarda olduğu için Whatsapp Messenger’a kayıt için istenilen bilgileri giriyoruz ve ardından telefona gelen mesajdaki onay kodunu belirtilen bölüme yazıp aktif hale getiriyoruz.
  PC İçin Whatsapp Messenger Kurulumu-3
 • Aktifleştirme işlemi tamamlandıktan sonra Whatsapp’da kullanacağınız profil isminizi ve resminizi seçiyorsunuz ve İleri diyorsunuz.
  PC İçin Whatsapp Messenger Kurulumu-4

Not: Bilgisayarınızda kurulu olan Whatsapp Messenger üzerinden kişileri göremezsiniz ancak sizi arkadaşlarınız görebilir ve mesaj atabilir.Size mesaj gönderen kişiyi de Bluestacks üzerinde Whatsapp kişilerinize ekleyebiliyorsunuz.

Windows İçin Whatsapp Messenger Kurulumu Nasıl Yapılır? 4.80/5 (96.00%) 5 votes

Etiketler:, , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Windows İçin Whatsapp Messenger Kurulumu Nasıl Yapılır? Kullanıcı Yorumları

 1. ilknur Kocaoğlu dedi ki:

  watsappı kullanmak istiyorum

Yorum Yaz