Teknoloji Feneri

Windows 8.1 Aero Peek Hızı Nasıl Arttırılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows işletim sistemlerinde Aero Peek kullanıcının masaüstü hakimiyetini arttırmak için geliştirilmiş bir özelliktir. Aero Peek işlemlerini gerçekleştirmek için belirli bir süre tanınmaktadır. Bu süreyi hızlandırmak mümkündür. Peki Aero Peek özelliği nedir ve ne işe yaramaktadır?

Windows 7’de başlat menüsünün de bulunduğu görev çubuğunda en sağda bir buton bulunmaktadır. Bu butonun üzerine fare imleciyle geldiğinizde bir süre sonra açık pencereler şeffaf olur ve masaüstünüz görünür hale gelir. Ayrıca Aero Peek açık olan uygulamaların simge durumuna küçültülmüş olarak en son halini küçük bir resim olarak görev çubuğunda üzerine geldiğinde sizlere gösterir.

windows 8.1

Aero Peek Bekleme Süresini Azaltma İşlemi:

1. Başlat menüsüne gidin, sonra “regedit” yazarak aratın ve ardından tıklayarak çalıştırın.

2. HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Explorer adresine gidin ve Advanced yazan seçeneğe tıklayın.

3. Sağ panele sağ tıklayın ve New > DWORD (32-bit) Value seçeneğini seçin. Ardından DesktopLivePreviewHoverTime yazın.

4. Yeni oluşturduğunuz kayıt defteri girdisine sağ tıklayın ve “Modify” (değiştir) seçeneğini seçin. “Decimal” seçtikten sonra değer olarak 1 yazın. Bunun anlamı 1 mili saniyede Aero Peek aktif olacaktır.

Windows 8.1 Aero Peek Hızı Nasıl Arttırılır? 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Etiketler:, , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz