Teknoloji Feneri

USB Flash Bellek’ten Windows 8 Format Nasıl Atılır? Windows 8 Kurulum İşlemi

Sponsorlu Bağlantılar

Usb belleklerin depolama kapasitesi arttıkça kullanımı her geçen gün de artmaktadır. Daha bir kaç yıl öncesine kadar taşınabilir depolama araçları olarak DVD ve CD kullanılmaktayken şimdilerde USB bellekler popüler olmuştur. Etrafımıza baktığımızda her bireyin bir yada daha fazla USB belleğe sahip olduğunu görebiliriz. Önceleri Windows işletim sisteminin kurulumu için DVD/CD kullanılırken USB belleklerin kullanımının artması ile format atmak için USB kullanılabilir hale geldi.

Windows 8 Kurulum İşlemi:

Yeterli kapasiye sahip USB flash belleğe sahipseniz ve önereceğimiz program aracılığıyla kolaylıkla Windows 8 kurulumu yapabilirsiniz.

1. Öncelikle  Windows USB/DVD Download Tool isimli programı buraya tıklayarak indirin.

kurulum

2. Yukarıdaki işlemde iso dosyanız neredeyse orayı kaynak göstererek işlem yapmanız gerekiyor.Buradan Brose seçeneği ile iso dosyanızı belirtiniz ve next olarak ilerleyiniz.Daha sonra ise karşınıza gelen seçenekten USB Device olarak tıkladığınızda ise USB belleğinizi göstermeniz gerekmektedir.

kurulum2

3. Bilgisayarınızın USB bölümlerine taktığınız bir Flash diskiniz varsa program bunu görecektir ve işleme başlayabilirsiniz.

kurulum3

4. Son işlem olarakda usb belleğe windows 8 kurulum dosyalarını atmasınız bekliyoruz.10-15 dakida gibi bir süre sonra işlem bitecektir ve bilgisayarınıza windows 8 kurmaya başlayabilirsiniz.

USB Flash Bellek’ten Windows 8 Format Nasıl Atılır? Windows 8 Kurulum İşlemi 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Etiketler:, , , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz