Teknoloji Feneri

Türkiye’ye 4G Teknolojisi Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım mobil internet hizmeti olan 3G’den sonra yüksek hızlı 4G‘nin 2014 yılının sonlarına doğru ülkemizde olacağını açıkladı.Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na yeni binanın temel atma töreninde konuşma yapan Binali Yıldırım 4G teknolojisinin Türkiye’ye ne zaman geleceği hakkındaki müjdesini verdi.

Türkiye'ye 4G Teknolojisi Geliyor

Ülkemizde 2009 yılında gelen 3G ile mobil internet yeni bir hıza kavuşmuştu.Günümüzde mobil cihazların gelişmesiyle birlikte her an her yerden sanal ortamı kullanabilmekteyiz.Hal böyle olunca her alanda olduğu gibi mobil internet hızı da önemli bir yere sahip oldu.Başka ülkelerde 4G hizmetinin sunulmasından sonra ülkemizde ne zaman bu teknolojinin kullanılacağı merak konusu haline gelmişti.

4G Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Hala kullanmakta olduğumuz 3G’nin ortalama hızı 5-6 MBit olmaktadır.Bu hızı artıracak olan 4G teknolojisi ile ilgili resmi açıklama ise geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dan geldi.

“Arge çalışmaları hızla devam ediyor” diyen Yıldırım, “Seneye bu vakitlerde artık 4G ile ilgili her türlü altyapı hazırlık çalışmaları bitmiş olacak. 2014 sonuna kadar 4G’yi ülkemize getireceğiz, insanımızın hizmetine sunacağız. BTK’nın binası ile 4G’de hizmete başlamış olacak. ” dedi.

Türkiye’ye 4G Teknolojisi Geliyor 3.00/5 (60.00%) 1 vote

Etiketler:, , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz