Teknoloji Feneri

TS Uzantılı Dosya Nedir ve Nasıl Açılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows işletim sistemlerinde açmak istediğiniz dosya uzantısı için sistemin kendisinde olan belirli bir program yoksa eğer o dosyayı görüntülemek imkansızdır. Açmaya çalıştığınız dosyanın üzerine fare ile çift tıkladığınızda “Windows şu dosyayı açamıyor” diye bir uyarı ile karşı karşıya kalırsınız. TS uzantılı dosyaların açılması için de yardımcı bir programa ihtiyaç duyarsınız.

TS Dosya Uzantısı Nedir?

TS uzantılı dosyalar genellikle filmlerde kullanılır. Bir video dosya biçimidir ve DVD için kullanılan sıkıştırılmış bir dosyadır. TS dosyaları bilgi dosyaları olarak Tune Smithy File, Qt Translation Source File, Transport Stream MPEG-2 Video Stream ve FileViewPro gibi programlar ile ilişkilendirilir.

FileViewPro

TS Dosya Uzantısı Nasıl Açılır?

TS uzantılı dosya üzerine çift tıklama gerçekleştirdiğinizde “Birlikte Aç” ekranı karşınıza çıkacaktır. Windows kendiliğinden varsayılan bir program seçtiyse doğru sonuç alamazsınız ve Windows kayıt defterinden dosya ilişkilendirme ayarlarını değiştirmeniz gerekmektedir. TS dosya uzantılı dosyaları kullanmanız için gereken program olarak sizlere FileViewPro isimli yazılımı tavsiye ediyoruz.

FileViewPro İndir

Programı indirip kurduktan sonra TS dosyanıza farede sağ butona tıklayarak birlikte aç deyin. Ardından yazılımı bilgisayarınızdan bularak Windows ile ilişkilendirme işlemini gerçekleştirin. Artık TS uzantılı dosyanızı kullanabilirsiniz.

TS Uzantılı Dosya Nedir ve Nasıl Açılır? 3.00/5 (60.00%) 1 vote

Etiketler:, , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz