Teknoloji Feneri

Samsung Galaxy S4 Mü Apple iPhone 5 Mi? Karşılaştırma

Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy S4 mü daha iyi yoksa iPhone 5 mi karar veremiyorum.Bu soruma kesin karara varabileceğim bir yanıt arıyorum.

Akıllı cep telefonları konusunda Samsung ve Apple arasında amansız çekişme devam etmektedir.Bu çekişme kullanıcıları da hangisi daha iyi, hangisi daha üstün gibi sorularla düşündürmektedir.Samsung’un piyasaya sürdüğü Galaxy serisinin sonuncusu S4 ile Apple’nin iPhone 5 cihazlarının ikisininde birbirinden farklı özellikleri bulunsa da aslında bu telefon daha iyi diyemiyorsunuz.

Piyasada bildiğiniz üzere sayısız akıllı telefon bulunmaktadır.Ancak en göze çarpan Galaxy S4 ve iPhone 5 olmaktadır.Bunun nedenleri arasında ise pazarlama başarısı, moda ve en önemlisi gelişmiş özellikler bulunmaktadır.Bu cihazlarda oldukça pahalı olduğundan hangisini almalıyım diye öncelikle düşünmeniz gerekiyor.

Muhteşem cihazların her ikisi de çok fazla rehavet görmektedir.Geçtiğimiz yıllarda Apple’nin tek lider olduğu bu piyasada Samsung aradaki farkı kapatıp bu alanda rekabet edebilecek telefonları piyasaya sürmeyi başardı.Bu nedenle kullanıcıların aklında hangisi daha iyi soruları oluşmaya başladı.Şimdi bu iki cihaz hakkında özellikleri sizlere sunalım siz de hangisinin daha iyi olduğuna karar verin.

Samsung Galaxy S4 Özellikler:

Samsung S4 aklınıza bile gelemeyecek özelliklerle cihazı donatmış durumda.Öncelikle bu özellikler ile başlayalım.Göz teması ve el hareketleri S4 ile çok özel bir hale bürünüyor.Telefonun ön kamerası sizin göz temasınızı algılayarak kafanızın hareketlerine göre sayfalarda gezinmenizi sağlıyor.Ayrıca ekrana dokunmadan sayfalar arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Galaxy S4

Uygulamalar akıllı telefonları önemli kılan faktörlerden birisi.Android işletim sistemli cihazlar oldukça fazla olduğundan S4 kullanıcı olacaksanız eğer güncellemeler ile çok fazla uğraşmak zorunda kalacaksınız demektir.Ayrıca Android market beklediğiniz kadar virüs açısından temiz bir uygulama deposu olmayabilir.

Android işletim sistemi Samsung Galaxy S4 ile biraz da olsa karmaşık bir hale bürünüyor.Buna neden olarak cihazın çok fazla özelliğe sahip olması.Android kendini güncelleyerek yeni özellikler de getirebilmektedir.

Samsung S4 ile ilgili en büyük hayal kırıklığının tasarımında yine plastik kullanılması olduğunu söyleyebiliriz.Ancak ekran oldukça büyük olduğundan tasarımda önce işlevsel özellikler öncelikli olabiliyor.Büyük ekran, daha fazla pil tüketmek anlamına gelse de güç tasarrufu özellikleri ile Samsung’un bu alanda çok önde.

Samsung Galaxy S4 size 13 megapiksel kamera ile oldukça kaliteli çekebileceğiniz fotoğraflar sunuyor.Ancak az ışıklı ortamlarda beklentilerin altında kalabilir.

Samsung Galaxy S4 Tanıtım Videosu:

Apple iPhone 5 Özellikler:

iPhone 5 sizlere daha basit arayüz sunuyor.Bu şekilde karmaşadan uzak kalmış oluyorsunuz.Böylelikle diğer akıllı telefonlardaki gibi ekstra özellikler bulunmamaktadır.Uygulama konusunda da iPhona karmaşaya son vermektedir.Tek bir uygulamayı tüm iOS işletim sistemlerinde kullanabilir hale getiriyor.Bu akıllı telefon kullanıcıları için avantaj olarak görülebilir.

iPhone 5

Apple’ın işletim sistemi ise en büyük numarası basitlik olan şık bir arayüz. Bu basitliğin Apple’ın başarısının anahtarı olduğunu söyleyenler de var, eleştirenler de.Siz ne düşünürsünüz bu konuda? iPhone 5 in diğer sürümlere göre ekranı biraz büyük olsa da işlevsel açıdan düşük kalmaktadır.Ancak şık tasarımı ile kendisini affettiriyor.

iPhone 5’in pili Galaxy S42e göre yüzde 20 daha küçüktür.Bu da fikirlerinizi değiştirecek türden bir özellik.Ayrıca bellek konusunda iPhone 5’de ilk aldığınızdaki kapasiteyi değiştiremiyorsunuz.Kamera konusuna gelirsek gün ışığında ve flaşlı testlerde akıllı telefon süper sonuçlara imza atıyor. Ayrıca az ışıklı ortamlarda da oldukça kaliteli çekimler yapmaktadır.

Apple iPhone 5 Tanıtım Videosu:

Editörün Yorumu

  • Daha az karmaşık bir deneyim arayanlar iPhone 5’i, telefonun özelliklerini arkadaşına gösterirken bile heyecan yapanlar S4’ü tercih etmeli.
  • Uygulama odaklı yaşayıp, uygulamaları güncellemesi çıkar çıkmaz update edenler için iPhone 5 daha doğru bir tercih olacaktır.
  • Büyük ekrancılar S4’e, şık tasarım diyenler iPhone 5’e.
  • Teknolojik yeniliklere meraklı iseniz Android sizi daha çok tatmin eder. “Kafam çok yorulmasın” diyenler Apple’dan şaşmasın.
  • Pil ve bellek sizin için öncelikli ise iPhone’lardan uzak durun.
  • Fotoğraf makinesi olarak iki cihaz da başarılı.
Samsung Galaxy S4 Mü Apple iPhone 5 Mi? Karşılaştırma 4.50/5 (90.00%) 2 votes

Etiketler:, , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz