Teknoloji Feneri

Samsung Galaxy S4 Bilinmeyen Gizli Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy S4 piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren oldukça fazla rehavet görerek akıllı telefon kategorisinde yeni bir çığır açmıştı.Kullanıcılar tarafından bu kadar beğenilmesinin en büyük nedeni hiç şüphesiz ki diğer akıllı telefonlarda olmayan özellikleridir.Ancak cihazı kullanan herkesin fark edemediği bilinmeyen özellikler bulunduğu için Samsung şirketi yayınladığı bir yazı ile gizli özellikleri açıklığa kavuşturdu.

Samsung Galaxy S4

Teknolojiye hakim ve hiç bir detayı kaçırmayan birisiyseniz Samsung Galaxy S4 akıllı telefonu ile ilgili aşağıda bulunan özelliklerin çoğunu biliyorsunuzdur.Cihazı yeni alan veya telefonu kurcalamayan kullanıcılar yazımızda akıllı telefonunun püf noktalarını kolaylıkla öğrenebilirler.Ayrıca konuyu incelediğinizde bilmediğiniz ilginç ve kolaylık sağlayan bu da mı vardı diyebileceğiniz noktalar bulunmaktadır.

Samsung Galaxy S4 Bilinmeyen Özellikleri:

 • Samsung Galaxy S4 cihazınızda üst kısımdaki çubuğu iki parmağınızla aşağı doğru çektiğinizde Hızlı Ayarlar panelinin tümüne ulaşmanız mümkün. Bunu yapmak için, iki parmağınızla çubuğu aşağı çekip ayarlar paneline ulaştıktan sonra istediğiniz özelliğe ait ikona dokunup basılı tutarak ayarlama yapabilirsiniz. İkona daha uzun süre basılı tuttuğunuzda onun paneldeki yerini değiştirebilirsiniz.
  Samsung Galaxy S4 Bilinmeyen Gizli Özellikleri
 • TV uzaktan kontrolü hızlı erişim için bildirim paneline eklenebilir. Bunun için, Uygulama ekranı >WatchOn > Ayarlar bölümünden gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz.
  Samsung Galaxy S4 Bilinmeyen Gizli Özellikleri-2
 • Samsung Galaxy S4’te klavye, çoklu görev özelliğine benzeyen bir özellik için diğer uygulamaların üzerinde açılabilir. Klavye açıkken, boşluk çubuğunun solunda bulunan ayarlar ikonuna tıklayarak pop-up klavye ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır.
  Samsung Galaxy S4 Bilinmeyen Gizli Özellikleri-3
 • Engelleme modu, telefonun, gelen aramalarda ve bildirimlerde çalmasını önlemek için de kullanılabilir. Bunu yapmak için de Ayarlar > Cihazım > Engelleme modu bölümüne gitmelisiniz.
  Samsung Galaxy S4 Bilinmeyen Gizli Özellikleri-4
 • Wi-Fi zamanlama uygulaması, telefonun, kullanılabilir Wi-Fi ağlarına özel bir zaman periyodunda bağlanmayı denediği sırada kullanıcıların hücresel verilerini korumasını sağlar. Bu ayarlama için, Ayarlar > Bağlantılar > Wi-Fi > Gelişmiş > Wi-Fi zamanlayıcısı bölümüne gitmeniz ve zaman periyodunu girmeniz yeterlidir.
  Samsung Galaxy S4 Bilinmeyen Gizli Özellikleri-5
 • Samsung Galaxy S4 ses uyumu fonksiyonu ile ses kalitesini geliştirebilir ve kalibre edebilirsiniz. Özellikle duyma bozukluğu olan kullanıcıların yararlanabileceği bu özellik için Ayarar > Cihazım > Ses > Ses uyumu > Başla bölümüne gitmeniz yeterlidir.
  Samsung Galaxy S4 Bilinmeyen Gizli Özellikleri-6
 • Arama sırasında ses ayrıca gelişmiş arama deneyimi için iyileştirilebilir. Bunun için arama sırasında ekstra ses, gürültü azaltıcı ve kişisel arama sesi ikonlarını kullanabilirsiniz. İsterseniz ayarlar için Ayarlar > Cihazım > Arama bölümüne de gidebilirsiniz.
  Samsung Galaxy S4 Bilinmeyen Gizli Özellikleri-7
 • Samsung Galaxy S4’te video izlediğiniz sırada yine farkına varmadığınız özellikler var olabilir. Ekrandaki görüntüye odaklanmak için parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Parlaklık ve ses ayarları da aynı şekilde yapılabilir. Bunun için ekranın sol tarafına dokunarak parlaklığı, sağ tarafına dokunarak sesi ayarlayabilirsiniz.
 • Resimleri ve videoları daha hızlıca yakalamak için kameraya kilit ekranından doğrudan ulaşabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Cihazım > Kilit ekranı > Kilit ekranı widgetları > Kamera bölümüne gitmelisiniz. Bu özellik, PIN girmekten çok kilit ekranı özelliği gerektirir.
  Samsung Galaxy S4 Bilinmeyen Gizli Özellikleri-8
 • Samsung Galaxy S4’te kilit ekranı mesajını kişiselleştirilebilir font ve renklerle özelleştirmek mümkündür. Bunu yapmak için Ayarlar > Cihazım > Kilit ekranı > Kilit ekranı widgetları > Kişisel bilgileri düzenle kısmından düzenleme yapabilirsiniz. Bu düzenleme kilit ekranınızda kilit deseni ya da PIN bulunuyorsa geçerlidir. Bu düzenlemeyi kilit ekranı mesajına basılı tutup ekranın altına indirerek de yapabilirsiniz.
  Samsung Galaxy S4 Bilinmeyen Gizli Özellikleri-9

Not: Akıllı telefonunuzun hakkını vererek tüm özelliklerini kullanmanızı tavsiye eder konuyla ilgili yorumlarınızı bizlerle paylaşmanızı rica ederiz.

Samsung Galaxy S4 Bilinmeyen Gizli Özellikleri 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Etiketler:, , , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz