Teknoloji Feneri

Nokia’dan Katlanabilir Batarya İçin Patent Başvurusu

Sponsorlu Bağlantılar

Finlandiya teknoloji devi olan Nokia büyük bir devrimle geri dönüyor. Teknolojinin önde gelen şirketlerinden olan Nokia son zamanlarda geriye düşmesinin ardından katlanabilir batarya konulu bir patent başvurusuna hazırlanıyor.

Microsoft ile birlikte yürütülen Windows Phone işletim sistemine sahip akıllı telefonlarının yanında yakın tarihte Android sistemli telefona geçiş de yapan Nokia teknoloji dünyasında yankı uyandıracak ilgi çekici bir patent ile gündeme geldi. Swiss Roll adı verilen patent raporunun içeriği ise esnek batarya üretimi olması nedeniyle geleceğe dönük atılmış büyük bir adım olarak görülüyor.

Swiss Roll sayesinde bükülme ve katlanabilme özelliğine sahip akıllı telefonların tasarımı mümkün hale geliyor. Görüntüden belli olduğu gibi pilin kıvrılabilir bir yapıda olduğu açıkça görülmektedir. Bataryanın belirtilen tasarıma sahip olması ile akıllı telefonların da katlanabilir olma imkanı doğacaktır.

 

Nokia'dan Katlanabilir Batarya

Nokia Esnek Pil Patenti Alıyor

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak kullanıcılar da daha fazla özelliğe sahip cihazlar istemektedir. Gelecek için birçok iddia ortaya atılsa da bunlardan biri olan kıvrımlı akıllı telefonların üretimi için ilk adım Nokia’dan gelmiş oldu. Yakın zamanda cihazlarda görünmese de patentin Nokia tarafından alınması efsanenin geri döneceği anlamına geliyor olsa gerek.

Nokia’dan Katlanabilir Batarya İçin Patent Başvurusu 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Etiketler:, , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz