Teknoloji Feneri

Mortal Kombat – Komplete Edition Yavaşlama ve Donma Sorunu Çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

Efsane dövüş oyunu Mortal Kombat‘ın Komplete Edition serisi ile devam ederek günümüze kadar geldi.Bilgisayar versiyonunu oynayanların çoğundan oyun içerisinde tam kaptırmış dövüşün en heyecanlı yerinde yavaşlama olduğu, donarak devam ettiği hatta oyunun açılmadığı şeklinde şikayetler geldi.Komplete Edition’ının optimizasyonu kötü olduğundan sistem özellikleri yüksek bilgisayarlarda dahi bu sorun ile karşılaşmak mümkün.

Her sorunda olduğu gibi bu sorunu da hep birlikte çözeceğiz ve oyunumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz.Evet gelelim sizlere önereceğimiz çözüm yolunda hangi sıkıntıların giderileceğine.Mortal Kombat oyununda yavaşlık problemi yaşayanlar, açılmama sorunu yaşayanlar ve herhangi başka bir sorun yaşayanlar aşağıda anlatılan adımları tek tek uygulayarak bu sorunlara bir son verecektir.

Tüm adımları gerçekleştirdim ancak hala aynı sorunu yaşıyorum diyorsanız ekran kartı sürücüsünü güncellemesi, DirectX  güncellemesi ve Visual güncellemesi yapmanızı tavsiye ederiz.Bu işlemleri de yaptıktan sonra yine de sorun yaşıyorsanız oyunun minimum sistem gereksinimine bakın ve bir zahmet oyunu oynamayın.

Mortal Kombat - Komplete Edition

Mortal Kombat Donma Sorunu Nasıl Giderilir?

  • İlk olarak buraya tıklayarak ” options.ini ” adlı dosyayı indirmeniz gerekmektedir.
  • Sırasıyla Başlat > Çalıştır bölümünü açarak boş kısma ” %appdata% ” ve Enter’a basın.
  • Karışınıza çıkan pencereden “MKKE” adlı dosyanın içerisine indirmiş olduğumuz ” options.ini ” kopyalayarak yapıştırın.
  • Ardından dxdiag metin belgesini açıp Display Devices yazan kısmı buluyoruz.
  • “Dedicated Memory” nin karşısındaki değeri 1024 yapın ve kaydederek çıkın.
  • Aynı metin belgesinde sağ tık yaparak özellikleri açın ve dosyayı salt okunur yapın.
Mortal Kombat – Komplete Edition Yavaşlama ve Donma Sorunu Çözümü 3.00/5 (60.00%) 1 vote

Etiketler:, , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Mortal Kombat – Komplete Edition Yavaşlama ve Donma Sorunu Çözümü Kullanıcı Yorumları

  1. mehmet dedi ki:

    hocam bende “MKKE” yok MK10 var ona giriyorum options.ini dosyası zaten var fakat dxdiag metin beelgesinin nerede olduğunuda bilmiyorum

Yorum Yaz