Teknoloji Feneri

iPhone 5S’in Eksik Yönleri ve Dezavantajları – iPhone 5S Neden Alınmaz?

Sponsorlu Bağlantılar

Apple’nin akıllı telefon piyasasında gelenek devam ediyor. İlk önce iPhone 5 kullanıcıların beğenisine sunuldu ardından üzerine bir kaç özellik konularak iPhone 5S piyasaya sürüldü. Fiyatı göz önüne alındığında alınmadan önce araştırılması gereken bir cihaz olduğu ortada. Avantaj sağlayan özelliklerini birçok yerde okuyup öğrenebilirsiniz. Ancak biz sizlere yazımızda iPhone 5S’in eksik yönlerini açıklayarak tekrar düşünmenizi sağlayacağız.

Apple’nin ürettiği akıllı telefon olan iPhone cihazları şüphesiz günümüzde en kaliteli markalardan birisidir ve bu telefona sahip olmak için birçok mantıklı nedenleriniz olabilir. Yazımızı okuduktan sonra almamak için de nedenleriniz olacağını göreceksiniz. Amacımız sizlere iPhone 5S’i kötülemek değildir amacımız cihazı almadan önce bir kez daha düşünmeye sevk etmektir. Bakalım iPhone 5’in kötü yanları neler…

iPhone 5S-2

iPhone 5S’in Dezavantajları

1. iPhone 5 ile kıyas:

iPhone 5 şimdiye kadar ki en pahalı Apple akıllı telefonu diyebiliriz. Apple herhalde iPhone 5C modelini bir yere koymak için iPhone 5C’nin fiyatını biraz yüksek tutmuş. Sonuçta iPhone 5′e nazaran pek büyük yenilikler içermeyen bir telefonun bu kadar pahalı olması en önemli dezavantaj.

2. iPhone 5′i alanlara kötü haber:

Apple tarafından iPhone 5C modeli de duyuruldu ve bu iPhone 5C modeli donanım olarak iPhone 5 ile tamamen aynı ve sadece kasa plarak plastik kasa kullanılmış ve renkli modellerle geliyor. Durum böyle olunca Apple iPhone 5 modeli artık satmayacağını açıkladı. Bu durumda elinde iPHone 5 olanların telefonlarının fiyatı düşecek ve değer kaybedecek.

3. Çizilme sorunu:

iPhone 5S modeli daha çabuk çizilecek. Bunun nedeni ise alüminyum kasaya sahip olması. Bu yüzden beyaz yada altın sarısı rengin tercih edilmesinin çizilmeleri daha az göstereceğinden daha mantıklı olacağı bir gerçek.

4. iPhone 6 çıkacak:

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Apple şimdiye kadar “S” modellerini bir önceki modelin küçük yenilikler getirilmiş hali olarak piyasaya sunuyor. Böyle bir cihazı almak yerine önümüzdeki yıl çıkacak olan iPhone 6′yı almak daha mantıklı. Özellikle kontratlı satın alacaklar iyice düşünsünler çünkü iPhone 6 çıktığında pişman olabilirler.

5. Parmak izi özelliği:

iPhone 5S ile birlikte gelen en önemli ve tek yenilik parmak izi teknolojisi olmuştur. Telefonunuz açmak ve iTunes’tan içerik satın almak için artık parmak izinizi kullanabileceksiniz. İlk bakışta kulağa çok güvenli gelse de parmak izinin 3 boyutlu olarak taklit edilebileceği iddiaları ortalıkta dolaşmaya başladı bile.

6. Gecikmeli satın alma:

iPhone 5S almaya karar verdiyseniz biraz beklemeniz gerekecek. Çünkü Apple efendi iPhone 5S modelini ülkemize bir kaç ay gecikmeli olarak gönderiyor.

iPhone 5S’in Eksik Yönleri ve Dezavantajları – iPhone 5S Neden Alınmaz? 4.00/5 (80.00%) 2 votes

Etiketler:, , , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

iPhone 5S’in Eksik Yönleri ve Dezavantajları – iPhone 5S Neden Alınmaz? Kullanıcı Yorumları

  1. Zyaeddin Gürel dedi ki:

    Yardım için teşekkürler…

  2. erdoğan taş dedi ki:

    iphone 5 s gold almadan önce bir milyonkere düşünün çünkü telefonun ekran hemen kırılıyor.ekran 570 tl garantiyede girmiyor.

Yorum Yaz