Teknoloji Feneri

iOS’dan Android’e Geçenlerin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone kullanıcısıyım ve son güncellemelerden dolayı sorunlar yaşıyorum.Yeni bir telefon almayı planlıyorum ve bu yüzden iOS’dan Android’e geciş hakkında bilgi almak istiyorum.

Yıllarca iOS işletim sistemli akıllı telefon kullandıktan sonra son çıkan güncellemeler ve cihazları beğenmeyip Android sistemli telefonlara yönelmek en büyük hakkınız.iOS akıllı telefonunuzdan sıkıldıysanız Android’e geçiş yapmanın artık zamanı gelmiş demektir.Ancak iki işletim sistemi birbirinden çok farklı olduğu için birçok sıkıntı çekebilirsiniz.Bu problemleri yaşamamak için bilmeniz gereken temel konular bulunmaktadır.

iOS'dan Android'e Geçenlerin Bilmesi Gerekenler Nelerdir

Geçiş işlemini yapmadan önce bilmeniz gerekenlerin başında işletim sistemleri arasındaki farklar gelmektedir.En büyük fark ise arayüzlerdir.Ayrıca iPhone‘da tüm işlemler ekran üzerinden yapılırken Android sistemli telefonlarda ekran üzerinde bulunan biri ayarlamalar yapacağınız diğeri de geri dönüşte kullanacağınız iki buton bulunmaktadır.

Android’e geçiş yaptıktan sonra uygulama konusunda oldukça zengin bir cihaza sahip olacaksınız.Bu durum büyük olasılıkla rooting denilen Android için jailbreak sayılabilen işlevin sonucudur. Apple’ın neredeyse imkansız hâle getirdiği jailbreak olayını, Android destekler ve övünür.Uygulama ve widgetleri cihazınızda görmek için ilk önce bir Gmail hesabına sahip olmalısınız.

iPhone’dan Android’e Geçmek İçin Aradığınız Nedenler:

  • iPhone ile sürekli aynı telefonu alırsınız, bir telefon yapan bir şirket olarak. Android için bu durum biraz farklıdır, işletim sistemi herkese bedava olduğu için herkes bir Android cihazı yapabilir.
  • App Store Play Store’dan daha üstün. Bunun sebebi ise Apple’ın herkesi değerlendirmesi gerekçesi olabilir.
  • iOS’un tersine, Android’li telefonlar farklı boyutlar ve şekillerde geliyorlar.
  • Android uygulama zenginliği ile kullanıcıları mutlu ediyor.
  • iOS 6 kullanan bir kişi, iOS 7’ye geçtiğinde de neredeyse hiç yabancılık çekmeyecektir. Ancak Android sürümleri arasında önemli farklılıklar, grafik arayüzde önemli değişiklikler olabiliyor.
  • iOS’un tersine, her şeyi yükleyebilirsiniz
  • Android kullananlar için herşey ücretsiz ve açık.
  • Swype kavye, sanal klavyenizdeki tuşlarda parmağınızı gezdirerek yazmanıza izin veren bir klavye ve iOS’da bulunmuyor.
iOS’dan Android’e Geçenlerin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? 3.00/5 (60.00%) 1 vote

Etiketler:, , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz