Teknoloji Feneri

iOS 8′i Yükledikten Sonra iOS 7’ye Nasıl Geri Dönülür?

Sponsorlu Bağlantılar

iOS 8 güncellemesini gerçekleştirdikten sonra beğenmeyerek iOS 7’e geri dönmek mi istiyorsunuz? Apple sizlere bu fırsatı vermektedir. 9 Eylül tarihi ile birlikte iPhone 6 cihazı ile birlikte piyasaya sürülen iOS 8 işletim sistemi canlı ve yeni bir arayüzle kullanıcıların karşına çıktı. Ancak alışılmışlığın dışına çıkamayanlar için iOS 7’e geri dönmek bir kaç adımdan ibaret.

Büyük bir değişime gidildiği için bazı eksiklikler elbette olacaktır. Bu eksiklikleri görüp de yanlışlıkla iOS 8 güncellemesini yaptıysanız ya da merak edip yeniliğe siz de dahil olduysanız ancak beğenmediyseniz eski sisteminize geri dönmek o kadar da zor bir işlem değil. iOS 7‘ye geri dönme işlemini aşağıda verilen adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

ios 8

iOS 7 Geri Yükleme İşlemi:

  • Telefonunuzdaki bilgileri kaybetmemek için yapacağınız ilk işlem telefonunuzu yedeklemek olacak.Çünkü işletim sistemi değiştireceğiniz için telefonunuzdaki tüm bilgiler silinecektir.
  • Sıradaki adım iOS 7′yi indirmek olacak.Apple cihazınızın modeline göre bu işlemi gerçekleştirmelisiniz.
  • Bu cihazlardan hangisine sahipseniz bilgisayarınız arasında bağlantı kurduktan sonra iTunes programını açın ve iPhone telefonunuzu Device Firmware Update moduna getirin.
  • Telefonunuz kapalı durumdayken Home ve Güç tuşuna birlikte basılı tutun.Daha sonra Home tuşuna basılıyken Güç tuşundan elinizi çekin ve 15 saniye kadar Home tuşuna basmaya devam edin.Ekran iTunes uyarı mesajı belirecektir.Bu uyarıyı gördükten sonra elinizi çekebilirsiniz.

Ekran iTunes uyarı mesajı

  • Karşımıza çıkan uyarıya OK diyerek işleme devam ediyoruz.Mac işletim sistemi kullanıyorsanız Alt+Optiontuşuna, Windows işletim sistemi kullanıyorsanız Shift tuşuna basılı tutarak ekranda bulunan Restore iPhone butonuna tıklayın.

Restore iPhone butonu

  • Önceki adımlarda indirdiğimiz iOS 6 yükleme dosyasını bulup Restore butonuna tıklayınız.

iOS 6 yükleme dosyası bulma

  • Yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonra telefonunuz eski görünümüne geri dönecektir.
iOS 8′i Yükledikten Sonra iOS 7’ye Nasıl Geri Dönülür? 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Etiketler:, , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz