Teknoloji Feneri

iOS 7’yi Yükledikten Sonra iOS 6’ya Nasıl Geri Dönülür?

Sponsorlu Bağlantılar

iOS 7 güncellemesini yaptım ancak hiç beğenmedim, çok pişmanım. iOS 6’ya geri dönmek istiyorum nasıl yapabilirim?

iOS işletim sisteminin son güncellemesi olan iOS 7 önceki sürümlerden tamamen farklı bir şekilde geldi.Apple bu yeni işletim sistemi ile bir değişim içerisine girdiğini gözler önüne serdi.Ancak bu yeni güncelleme bir kesim tarafından beğenilse de herkes tarafından benimsenmediği apaçık ortada.

iOS 7'yi iOS 6'ya geri döndürme

Büyük bir değişime gidildiği için bazı eksiklikler elbette olacaktır.Bu eksiklikleri görüp de yanlışlıkla iOS 7 güncellemesini yaptıysanız ya da merak edip yeniliğe siz de dahil olduysanız ancak beğenmediyseniz eski sisteminize geri dönmek o kadar da zor bir işlem değil. iOS 6‘ya geri dönme işlemini birkaç basit adımla gerçekleştirebilirsiniz.

iOS 6 Geri Yükleme İşlemi:

 • Telefonunuzdaki bilgileri kaybetmemek için yapacağınız ilk işlem telefonunuzu yedeklemek olacak.Çünkü işletim sistemi değiştireceğiniz için telefonunuzdaki tüm bilgiler silinecektir.
 • Sıradaki adım iOS 6’yı indirmek olacak.Apple cihazınızın modeline göre bu işlemi gerçekleştirmelisiniz.
 • iPhone 4 İçin
 • iPhone 4S İçin
 • iPhone 5 İçin
 • Bu cihazlardan hangisine sahipseniz bilgisayarınız arasında bağlantı kurduktan sonra iTunes programını açın ve iPhone telefonunuzu Device Firmware Update moduna getirin.
 • Telefonunuz kapalı durumdayken Home ve Güç tuşuna birlikte basılı tutun.Daha sonra Home tuşuna basılıyken Güç tuşundan elinizi çekin ve 15 saniye kadar Home tuşuna basmaya devam edin.Ekran iTunes uyarı mesajı belirecektir.Bu uyarıyı gördükten sonra elinizi çekebilirsiniz.

Ekran iTunes uyarı mesajı

 • Karşımıza çıkan uyarıya OK diyerek işleme devam ediyoruz.Mac işletim sistemi kullanıyorsanız Alt+Option tuşuna, Windows işletim sistemi kullanıyorsanız Shift tuşuna basılı tutarak ekranda bulunan Restore iPhone butonuna tıklayın.

Restore iPhone butonu

 • Önceki adımlarda indirdiğimiz iOS 6 yükleme dosyasını bulup Restore butonuna tıklayınız.

iOS 6 yükleme dosyası bulma

 • Yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonra telefonunuz eski görünümüne geri dönecektir.
iOS 7’yi Yükledikten Sonra iOS 6’ya Nasıl Geri Dönülür? 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Etiketler:, , , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

iOS 7’yi Yükledikten Sonra iOS 6’ya Nasıl Geri Dönülür? Kullanıcı Yorumları

 1. selim dedi ki:

  Teşekkür ederim çok işime yaradı

 2. ios 7 dedi ki:

  aple 4 telefonum var ios 7 güncelledim çok kötü çok yavaş çalışıyor okadar çok pişmanımki telefonu dereye salasım geliyor

Yorum Yaz