Teknoloji Feneri

HTC One M8’in Bilinmeyen Gizli Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

HTC One M8, yeni piyasaya çıkmasına rağmen adından çokça söz ettirmeye devam ediyor. Deyim yerindeyse akıllı telefon piyasasına damgasını vurdu. Eski sürümlere nazaran hangi özellikler değişmiş diye sıralamak gerekirse şunları söyleyebiliriz: yenilenmiş ekran, hızını arttırmış işlemci, kapasitesi yükseltilmiş RAM hafıza ve arkada bulunan kameraların sayısı ikiye çıkarılması.

HTC’nin yeni akıllı telefonu yeni donanımı ve elbette yeni yazılımıyla gerçekten yeni özelliklerle dolu. HTC’nin bu yeni amiral gemisini yakından tanımak ve eğer satın aldıysanız çok daha etkili kullanmak için detaylı bir içerik hazırladık.

İşte HTC One M8 akıllı telefona ait 13 özellik ve kullanımları:

htc one m8

HTC One M8’in Kullanılması Gereken Özellikleri:

1. Hızlıca Yeni Widget Ekleme, Arayüz ve Ana Ekran Sayfalarını Özelleştirme:

Bu özellik, kendi ayarlarınıza erişmenizi kolaylaştırıyor. Bu sayede duvar kağıdı ayarlama, widget ekleme gibi ayarları tıklama ve tutup sürükleme işlemleriyle hızlıca yapabiliyorsunuz. Burada hemen fark edemeyeceğiniz bir özellik de ana ekranı iki parmağınız arasında sıkıştırarak aynı ayarlar ekranına ulaşabileceğiniz. Ana sayfaya sayısız ikon ekleyebilirsiniz

htc one m8 özellikler

2. BlinkFeed Özelliğini Devre Dışı Bırakma:

BlinkFeed sosyal ağ akışınızı, TV listelerinizi, restoran önerilerini ve daha fazlasını toplayarak bir araya getirerek tek akış halinde sunan bir özelliktir. Varsayılan olarak HTC One M8 ve Sense 6.0 yazılımı BlinkFeed özelliğini ana sayfanın solunda bulundurur. Bu akışı ana ekranı sola kaydırarak görebilirsiniz.

Fakat böyle bir özelliği HTC One akıllı telefonunuzda gereksiz bulursanız devre dışı bırakmanız da mümkündür. Ana sayfa ayarlarının bulunduğu yere gelerek BlinkFeed ikonunu tutup hareket ettirdiğinizde ekranın üstünde kaldır işaretini göreceksiniz. BlinkFeed ikonunu bu işaretin üzerine getirin ve rengi kırmızıya dönünce bırakın. Şimdi BlinkFeed devre dışı kaldı. BlinkFeed özelliğini geri getirmek için yapacağınız şey ayarlar bölümüne giderek ikonu ana sayfaya sürüklemek olacak.

htc one m8 özellikleri2

3. Hızlı Geçiş Ayarlarını Özelleştirme:

HTC One M8 akıllı telefonda yukarıdaki bildirim çubuğunu aşağı indirdiğinizde sağ üst kısımdaki ikona tıklayarak hızlı geçiş karelerine ulaşırsınız. Buraya ulaşmanın bir yolu da iki parmağınızla aşağı çekmektir. Burada sık kullandığınız ayarları devreye sokabilir ya da devreden çıkarabilirsiniz. Hızlı geçiş ayarları ekranında iken üst kısımda bir düzenleme ikonu fark edeceksiniz. Buna tıkladığınızda arayüze yeni ikonlar ekleyebileceğiniz, arayüzden ikon kaldırabileceğiniz ve düzenleme yapabileceğiniz bir ayarlar ekranına gidersiniz.

htc one m8 özellikleri3

4. Rahatsız Etmeyin (Do Not Disturb) Modu:

HTC One M8 akıllı telefon “Rahatsız Etmeyin” modunu kullanıcılara sunuyor. Bunu devreye soktuğunuzda telefonunuz hiç ses çıkarmıyor, titremiyor ve cihaz bildirim ışığı kapanıyor. Bu özelliğin aktifleşmesi için belirli zaman aralıklarını seçmeniz de mümkün. Rahatsız Etmeyin moduna ulaşmak için Ayarlar bölümünde Sesler kısmına girin. Burada seçenekler arasından bu modu seçin. Bu sırada zaman dilimi ayarlayarak bu modun dışında tutmak istediğiniz kişileri seçebilirsiniz. Hatırlayacağınız gibi Rahatsız Etmeyin modu Samsung Galaxy Note 2 ve LG G2 akıllı telefonlarda da mevcuttu.

htc one m8 özellikleri4

5. Geliştirici Modunu Aktifleştirmek:

HTC, yeni One M8 akıllı telefonda Yapım Numarası (Build Number) bölümünün yerini değiştirdi. Bu da “Geliştirici Modu”nu devreye sokmayı daha da zor bir hale getirdi. Yeni HTC One akıllı telefonda bu modu aktifleştirmek için Ayarlar>Hakkında>Yazılım Bilgisi>Daha Fazla adımlarını izlemek gerekiyor. Burada Yapım Numarasına ulaşacaksınız. Buna geliştirici bildirimini görene kadar basılı tutmanız gerekmekte.

htc one m8 özellikleri5

6. Kamera Özellikleri:

Başta da belirttiğimiz gibi HTC One M8 akıllı telefonda özellikle de kamerada birçok yenilik mevcut. Fotoğraflara bulanıklaştırma etkisi eklemekten 3D fotoğraflar oluşturmaya, mevsimsel etkiler kullanarak fotoğrafların havasını değiştirmeye kadar çok sayıda eğlenceli özellikler bulunuyor. Fotoğrafı çektikten sonra eğer kamera istediğiniz yere odaklanmadıysa fotoğrafta kameranın odaklanmasını istediğiniz yere tıklayarak yeniden odaklanmayı sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca Sketch, Zoom Blur, Cartoon ve Colorize gibi etkilerden istediğinizi seçerek kullanabiliyorsunuz. HTC One M8 akıllı telefonun kamerası kullanıcıların keşfini bekliyor.

htc one m8 özellikleri6

7. Fotoğrafları SD Kartta Saklama:

HTC One M8 akıllı telefonun depolama alanını mikro SD kart ile arttırmak mümkün. Özellikle bu kadar çok kamera özelliği olan bir cihazla çok sayıda fotoğraf ve video çekmek isteyeceğinizi düşününce daha fazla depolama alanı arayacağınız kesin. Cihaza bir SD kart taktıktan sonra kamera uygulamasını ilk açtığınızda cihaz size fotoğrafları ve videoları bu kartta saklamak isteyip istemediğinizi soracaktır. Bu soruyu görmezden gelirseniz ya da cevaplamazsanız SD kartta saklamak için gereken ayarı manuel olarak yapabilirsiniz. Bunun için kamera uygulamasını açın. Menüye girin. Ayarları takip edin ve Depolama seçeneğini bulun. Buna tıklayın. SD kart seçeneğini tıklayın. Sonra fotoğraflar ve videolar arasından SD kartta saklamak istediklerinizi belirleyin.

htc one m8 özellikleri7

8. Kamera Ayarlarını Özelleştirme:

HTC One M8 akıllı telefonda fotoğraf çekmeyi seven kullanıcılar için düşünülmüş pek çok özellik mevcut. Pozlama, ISO, beyaz dengesi ve daha çok sayıda ayarı özelleştirebilirsiniz. Ayrıca bu ayarları daha sonra hatırlamanıza gerek yoktur. Bunları saklayarak daha sonra aynı ayarlarda fotoğraflar çekebilirsiniz. Bunun için fotoğraf ayarlarını istediğiniz gibi yaparak Menüye ve Ayarlara girin. Ayarlarda kaydet seçeneğini bulun ve bu ayarlara bir isim verin. Yeni kamera ayarlarınıza ulaşmak için aynı butonu kullanın ve ayarlarınıza verdiğiniz ismi bulun. Bu modu istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

htc one m8 özellikleri8

9. Facebook Kapak Fotoğrafı:

Kamera uygulamasında yine gizli olan ve kolayca fark edemeyeceğiniz bir özellik de favori çekimlerinizi Facebook kapak fotoğrafına dönüştürebilme özelliği. Facebook kapak fotoğrafı olarak kullanmak istediğiniz bir fotoğrafı görüntülerken Araçlar bölümünden Düzenle deyin ve Kırp seçeneğine tıklayın. Kırpma seçenekleri arasından Facebook Kapağı seçeneğini bulun ve fotoğrafı bu boyutlar arasına yerleştirin. Sonra kaydedin ve Facebook’a yükleyin.

htc one m8 özellikleri9

10. Zoe:

Zoe geçen yıl HTC One akıllı telefonla birlikte tanınmıştı. Bu özellik, kamerayla yaratıcı fotoğraflar çekmeye yarıyordu. Bu özellik ayrıca yeni HTC One M8 akıllı telefonda GIF oluşturmaya da yarıyor. Bir Zoe oluşturduğunuzda onu görüntüleyin ve Düzenle seçeneğine tıklayın. Burada GIF oluşturma özelliğini bulun ve tıklayın. GIF yapmak istediğiniz parçayı seçtikten sonra cihazınıza kaydedin.

htc one m8 özellikleri10

Sıralanmış özellikler HTC One M8’in gerçekten ileri düzeyde bir akıllı telefon olduğunu kanıtlar niteliktedir.

HTC One M8’in Bilinmeyen Gizli Özellikleri 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Etiketler:, , , , , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

HTC One M8’in Bilinmeyen Gizli Özellikleri Kullanıcı Yorumları

  1. rıdvan dedi ki:

    Htc one m8 de nasıl görüşme yapabilirim

Yorum Yaz