Teknoloji Feneri

Directx Encountered an Unrecoverable Error Hatası Nasıl Çözülür?

Sponsorlu Bağlantılar

Büyük zahmetlerle edindiğiniz ve heyecanla oynamayı beklediğiniz oyunları bilgisayarınıza yükledikten sonra bir bakmışsınız ki karşınıza uyarı ekranı var ve “Directx Encountered an Unrecoverable Error” yazıyor. İşte o an hayal kırıklığına uğrayıp aklınıza kötü düşünceler gelmesin. Aynı Directx hatası oyun oynarken de çıkabilir ve tüm keyfinizi kaçırabilir ancak üzülmeyin sizlere yol göstereceğiz ve bu problemden kurtulmuş olacaksınız.

Özellikle Call of Duty oyunun tüm serilerinde Directx hatası karşılaşılmaktadır ve bunun yanında Wolfteam, Knight Online gibi popüler oyunlarda da aynı problem gözlenmektedir. Eğer sizde “Directx Encountered an Unrecoverable Error – Check The Readme for Possible Solutions” hata ekranı alıyorsanız aşağıda bulunan adımlarını izleyiniz.

Directx Encountered an Unrecoverable Error

DirectX Hatası Çözümü

1. Oyuna Girmeden Hata Alıyorsanız: 

windows başlangıç + R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır penceresini açıyoruz. Ardından Çalıştır penceresinde boş olarak gördüğünüz kısma “regedit” yazıyoruz. Karşınıza Registry Editor isimli bir ekran çıkacaktır ve sol tarafta sıralanmış klasör isimleri göreceksiniz. “Computer – HKEY_CLASSES_ROOT – PROTOCOLS – Filter – text/xml” adımlarını izleyerek “text/xml” dosyasını silerek sorunu ortadan kaldırmış olursunuz.

2. Oyun Sırasında Hata Alıyorsanız:

Oyun oynarken Directx hatası alıyorsanız eğer oyunun Options kısmına gelerek grafik ayarlarına giriş yapınız. Daha sonra Normal Map Resolution ve Specular Map Resolution ayarlarını göreceksiniz. Bu ayarların seviyeleri bulunmaktadır ve sizde bu ayarları en az bir seviye aşağıya çekerek hatayı çözebilirsiniz.

Directx Encountered an Unrecoverable Error Hatası Nasıl Çözülür? 3.33/5 (66.67%) 3 votes

Etiketler:, , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Directx Encountered an Unrecoverable Error Hatası Nasıl Çözülür? Kullanıcı Yorumları

 1. fahri dedi ki:

  ya ben filter dosyasının içine giriyom text/xml dosyası yok başka dosyalar var

 2. emir dedi ki:

  aynen benimkide fahri ninki gibi text/xml diye dosya yok bende

 3. beytullah dedi ki:

  değişen birşey yok gine aynı

 4. beytullah dedi ki:

  değişen birşey yok

 5. Tolga dedi ki:

  denedim işe yaramadı ama

 6. sedat dedi ki:

  Uyduruyorlar, yok bunu sil yok şunu sil diye kimsenin hatasıda düzelmemiş. Maksat çok bilmişlik yapmak.

Yorum Yaz