Teknoloji Feneri

Android İşletim Sistemine Adobe Flash Player Nasıl Yüklenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Adobe Flash Player internet tarayıcılarında çalışabilen hareketli görüntüleri ve videoları oynatmak için web tabanlı uygulamaların ihtiyaç duyduğu bir medya oynatıcıdır.Android işletim sistemli cihazlar için Adobe Flash Player uygulamasını Google Play üzerinden indirerek telefona yüklemek mümkün değildir.Bu demek olmuyor ki akıllı cihazınızda bu uygulama yer almayacak.

Android İşletim Sistemine Adobe Flash Player Nasıl Yüklenir

Android akıllı telefonunuzdaki Adobe Flash Player sorununu çözmek için yapmanız gerekenler sadece bir kaç adımdan oluşmaktadır.Sadece akıllı telefonlar için değil tabletler için de bu adımları uygulayarak bu probleme bir son verebilirsiniz.Ancak işlemleri yaptıktan sonra uygulama kesin olarak çalışacaktır diyemeyiz.

Adobe’nin resmi olarak mobil cihazlar üzerinden desteğini çekmesinden sonra internet ortamında Flash destekli medyalar mutlaka azalacaktır.Ama hala birçok web sitede oldukça fazla Flash Player gerektiren medya yer almaktadır.Bu nedenle Google Play mağazası üzerinden olmasa da uygulamayı aşağıdaki adımları izleyerek sorunsuzca kurabilirsiniz.

Android İçin Adobe Flash Player Kurulumu:

 • Öncelikle Android cihazınızın Ayarlar > Güvenlik bölümünden “Google Play Store dışındaki kaynaklardan uygulama kurulmasına izin ver” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Bunun için Güvenlik bölümüne gidin ve “Cihaz Yönetimi” kısmında “Bilinmeyen Kaynaklar” seçeneğinin yanındaki kutuya tıklayın. Android 2.2 sürümünden Android 3.x sürümüne kadar olan cihazlarda bu seçenek Ayarlar > Uygulamalar bölümünde yer almaktadır.
 • Telefonunuz için uygun olan aşağıdaki Adobe Flash Player uygulamasını indirin.
 • Android 2.X ve 3.X İçin Adobe Flash Player İndir.
 • Android 4.X İçin Adobe Flash Player İndir.
 • Bazı cihazlarda yüklemenin tamamlanması için bir araç seçmeniz istenebilir. Örneğin aşağıda olduğu gibi bir ekranla karşılaşabilirsiniz. Burada paket yükleyiciyi seçin.
  Andrid İçin Adobe Flash Player Kurulumu
 • Sonra gelen ekranda “Bu uygulamayı yüklemek istiyor musunuz? şeklindeki soruya “kur” yanıtını verin. Böylece yükleme başlayacaktır.
  Andrid İçin Adobe Flash Player Kurulumu-1
 • Android Flash Player uygulaması yüklendikten sonra uygulamayı telefonunuzun varsayılan tarayıcısında açın Ancak Adobe Flash Player uygulaması Google Chrome tarayıcısında çalışmamaktadır.
 • Flash Player uygulamasını çalıştırdıktan sonra Ayarlar bölümünden bilinmeyen kaynaklara izin verme durumunu değiştirmeyi unutmayın.
Android İşletim Sistemine Adobe Flash Player Nasıl Yüklenir? 4.50/5 (90.00%) 2 votes

Etiketler:, , , , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz