Teknoloji Feneri

Android Ekran Kilit Desenini Unuttum Ne Yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

Android işletim sistemli akıllı telefonlar için kullanılan kilit ekranı güvenlik yöntemlerinden biri de dokuz noktadan oluşan ve kullanıcının kendisinin belirlediği kilit desenidir.Android cep telefonlarında model olarak güvenceye alınma yöntemi olarak geçmektedir.

Cihazınızda bulunan özel bilgilere başkalarının ulaşmaması için seçilen güvenlik sisteminin en çok tercih edilmesinin nedeni görsel olarak dikkat çekici olmasıdır.Ayrıca sayı ve harflerden oluşan şifrelerin yerini almasının en büyük sebeplerinden biri de kırılması güç olmasıdır.

Başkaları tarafından kırılması zor olan kilit deseni sizin de unutmanız durumunda telaşa kapılmanıza gerek yok.Android telefon ya da tablet için model tarzı ekran kilidini unutmak her insanın başına gelebilir.Böyle bir sorunla karşılaştığınızda yapmanız gereken iki tane seçenek bulunmaktadır.

Android Ekran Kilit Desenini Unuttum Ne Yapmalıyım

1 – Screen Lock ByPass Uygulaması Yöntemi:

  • Ekran kilidinizi yanlış girdiğiniz zaman cihaz sizden tekrar girmenizi ister ancak 5 defa üst üste yanlış girerseniz 30 saniye boyunca beklemek zorunda kalırsınız.Bu işlemi sürekli gerçekleştirirseniz ekrandaki desenlerde kayboluyor ve Gmail ile oturum açmanız için karşınıza çıkan ekranda şifrenizi girerek hesabınızı açmanız gerekiyor.
  • Gmail hesabı açıldıktan sonra Google Play’den Screen Lock ByPass Pro isimli uygulamayı indirin.Bir sorun oluşmaması için cihazının şarjda olmasına dikkat edin.
  • Uygulamaya girdikten sonra açılan ekranda “Active” yazan yere dokunun.
  • Gelen ekrandan “Remove Lock Password” seçerek ekran kilit desenini kaldırıyoruz.

Screen Lock ByPass Uygulaması Yöntemi

Screen Lock ByPass Pro yöntemini kullanmanız için cihazınızın internete bağlı olması gerekmektedir.Eğer akıllı cep telefonunuz veya tabletinizin desenini unutmadan önce kablosuz bir bağlantıya ya da mobil ağa bağlı değilseniz yukarıdaki işlemleri gerçekleştiremezsiniz.

2 – Factory Reset Yöntemi:

  • HTC marka cihazlarında factory reset ekranına ulaşmak için cihazınız kapalı iken bataryasını çıkarıp kısa bir süre bekleyin ve daha sonra ses kısma tuşu ile power tuşuna aynı anda cihaz açılana kadar basılı tutun.
  • Gelen menüde aşağı yukarı gitmek için ses kontrol tuşlarını kullanın. ” Factory Reset “ seçeneğinin üstüne gelip onaylamak için power tuşuna basın telefon kendiliğinden yeniden başlayacaktır.
  • Samsung marka akıllı cihazlarda factory reset ekranına ulaşmak için Menü tuşu + Güç tuşuna aynı anda basılı tutmalısınız.Gelen ekrandan ” Wipe date / factory reset “ seçeneğini seçin. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan ise ” Reboot System Now “ seçeneğini seçerek Samsung marka cihazlarda Factory Reset işlemini yapabilirsiniz.

Factory Reset Yöntemi

NOT: Factory Reset yöntemini kullanılırken Android işletim sistemli cihazınızda bulunan bilgiler yok olabilir.Bu neden bu yöntemi kullanmadan önce tüm bilgilerinizin yedeğini almanızı tavsiye ederiz.

Android Ekran Kilit Desenini Unuttum Ne Yapmalıyım? 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Etiketler:, , , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Android Ekran Kilit Desenini Unuttum Ne Yapmalıyım? Kullanıcı Yorumları

Yorum Yaz