Teknoloji Feneri

Android DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Android işletim sistemli akıllı telefon veya tabletiniz varsa Twitter ya da başka yasak uygulanmış sitelere sorunsuz girmek istiyorsanız en iyi çözüm yolu bağlantınızın özelliklerinden DNS ayarlarını değiştirmektir. Yasaklı sitelere sınırsız erişimi sağlayan DNS adresleri sizin için hiçbir güvenlik ihlaline yol açmayacaktır.

Google Play üzerinden uygulamalar indirerek bu sorunu çözebilirsiniz ancak biz çözüm yolu olarak birden çok uygulama yerine yalnızca DNS ayarlarını değiştirerek işleminizi halletmenizi öneriyoruz. Aşağıda gösterilen adımların ekran görüntüleri Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanan bir Galaxy Note 2 cihazından alınmıştır. Sizde aşağıdaki gibi adımları tek tek uygulayarak Twitter dahil tüm yasaklı sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

Android Telefon ve Tablet Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür

Android İçin DNS Değiştirme:

1. Ayarlar > Wi-Fi adımlarını izleyiniz.

android dns

2. Ağımızda yer alan modemleri görüntülediğimiz bu kısımda bağlı olduğumuz ya da DNS adresini değiştireceğimiz ağın üzerine gelip uzunca basıyoruz. Karşımıza iki seçenek geliyor. İki seçenekten biri olan “ağ yapısını değiştir” seçeneğini seçiyoruz.

android dns2

3. Ağ yapısını değiştirme bölümünde yer alan “gelişmiş seçenekleri göster” bölümünün yan kısmındaki kareye dokunuyoruz.

android dns3

4. Ve söz konusu gelişmiş seçenekler sıralanıyor. Gördüğünüz gibi birçok seçenek mevcut. Ancak istediğimiz değişikliği yapmamız için “IP ayarları” kısmında yazan “DHCP” seçeneğini “Statik” olarak değiştirmemiz gerekiyor. Değişikliği yapınca biraz aşağıda “DNS 1” ve “DNS 2” bölümlerini göreceksiniz. Buraya istediğiniz DSN adreslerini ekleyebilirsiniz. Ben örnek olarak Google’ın DNS adreslerini yazdım.

android dns4

5. Yapılan işlemlerin ardından tüm filtre uygulanmış sitelere giriş yapabilirsiniz.

Android DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir? 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Etiketler:, , , , , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz