Teknoloji Feneri

Android Cihazlarda Rar/Zip Dosyası Oluşturma ve Çıkarma

Sponsorlu Bağlantılar

Rar ve Zip dosyaları genellikle bilgisayar kullanırken karşımıza çıkan sıkıştırılmış dosya biçimleridir. Genelde indirdiğimiz dosyalar sıkıştırılmış olarak bulunmaktadır ve çıkarmak için programa ihtiyaç duyarız. Sadece çıkarmak için değil siz de dosyalarınızı birleştirmek için bu yazılımı kullanmalısınız.

Android sistemli akıllı cihazların gelişmesi ile birlikte Rar’lı ve Zip’li dosyalar artık telefon ve tabletlerde de görülmektedir. Rar ve Zip dosyası oluşturma ve çıkarma işlemlerinizi gerçekleştirmek için bilgisayarda olduğu gibi yardımcı uygulama kullanabilirsiniz ya da alternatif olarak dosya yöneticisi uygulamaları ile de işinizi halledebilirsiniz.

android rar

RAR for Android Uygulaması Kullanımı:

Uygulamayı kullanabilmeniz için buraya tıklayarak indirip yüklemeniz gerekmektedir.

1. RAR/ZIP Çıkarma İşlemi: Rar uygulamasını cihazınıza kurduktan sonra açın ve dosyayı program aracılığı ile bulunuz. Dosya üzerine basılı tutarak çıkan seçeneklerden “Exract here” kısmına tıklayınız.Ardından “Extrack to /<dosya adı>” şeklinde klasör oluşturulur ve çıkardığınız dosyalar bu klasörün içeriğine atılır.

Rar Zip Dosyası Oluşturma ve Çıkarma

2. RAR/ZIP Oluşturma İşlemi: Sıkıştırmak istediğiniz dosyaları sağda bulunan kutucukları işaretleyerek seçiniz ve aşağıda gösterilen kısma tıklayınız. Ardından nasıl sıkıştıracağınıza ait düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Rar Zip Dosyası Oluşturma ve Çıkarma 2

Not:  Solid Explorer ve ES File Explorer gibi gelişmiş dosya yöneticisi uygulamaları ile de bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Android Cihazlarda Rar/Zip Dosyası Oluşturma ve Çıkarma 3.00/5 (60.00%) 1 vote

Etiketler:, , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Android Cihazlarda Rar/Zip Dosyası Oluşturma ve Çıkarma Kullanıcı Yorumları

  1. Can dedi ki:

    ben bunu bi oyun üzerinde yapıcam olurmu yada olmasa onunda resimli açıklamasını yaparmısın

Yorum Yaz