Teknoloji Feneri

Akıllı Telefonları Şarj Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Telefon Nasıl Şarj Edilmelidir?

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni çıkan akıllı telefonların özellikleri arttıkça gün içerisinde kullanımı da daha çok artmaktadır. Telefonunuz ne kadar süre açık kalırsa pil ömrünüz de o kadar kısa olmaktadır. Akıllı telefonlar eski cihazlara göre daha hassas oldukları için batarya konusunda da dikkatli olmalısınız. Şarj ederken çok ufak görünen ancak yapmadığınız eylemler sonucunda telefonunuzun batarya ömrü kısa olmaktadır.

Akıllı telefonlar konusunda genellikle kullanıcıların birinci sıradaki sorunu şarjının az gitmesidir. Kimi kullanıcılara yüzde yüz şarj deposu yetmezken kimi kullanıcıların yüzde elli ile idare ettiğini duymuş olabilirsiniz. Bunun nedeni cihazı nasıl şarj ettiğinize bağlı olarak değişmektedir.

Akıllı Telefon Şarj

Telefon Nasıl Şarj Edilmelidir?

Öncelikle yapmanız gereken telefonunuzun bataryasının tamamen dolduktan sonra şarjda bırakmamaktır. Eğer bu hatayı yaparsanız bataryanız şişerek işlevi kaybeder. Ayrıca akıllı telefonunuzun şarjı tamamen bittikten sonra da şarja takmak tehlikelidir. Akıllı telefonlar bataryası azaldığı zaman sizlere bildirir ve sizde bildiriyi aldıktan sonra şarja takmalısınız. Son olarak telefonunuzun orijinal şarj aletini kullanmanızı tavsiye ederiz. Verdiğimiz bilgiler dahilinde dikkatli olursanız uzun bir süre şarj sıkıntısı yaşamadan telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Akıllı Telefonları Şarj Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Telefon Nasıl Şarj Edilmelidir? 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Etiketler:, , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Akıllı Telefonları Şarj Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Telefon Nasıl Şarj Edilmelidir? Kullanıcı Yorumları

  1. Adınız dedi ki:

    saol işime yaradı allah rzı olsun :d

Yorum Yaz