Teknoloji Feneri

2013 Yılında En Çok İndirilen Uygulamalar

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı telefonlarla birlikte farklı işlevlerde kullanılabilecek binlerce uygulama, her markanın uygulama marketlerini doldurmaya başlayarak ister istemez bir yarış içerisine girdi.İçinde bulunduğumuz 2013 yılında şu an ki tabloda Vine uygulaması açık ara bu yarışı önde götürüyor.Twitter’ın geliştirmiş olduğu uygulamayı flickr ve Instagram takip ediyor.

2013 Yılında En Çok İndirilen Uygulamalarr

En çok indirilen uygulama olmasının yanında en hızlı yaygınlaşan Vine ile kısa videolar çekerek Twitter’da paylaşmak mümkün olmuştu.Hatta farklı sosyal ağlarda bu videolar tıklanma rekorları kırarak ünlü isimler oluşmasına neden olmuştu.Durum böyle olunca Vine’ı indiren kişi sayısı yüzde 403 gibi bir oranla artarak birinci sırayı göğüsledi.

En Popüler Uygulamalar

Yapılan araştırma 2013 yılının ilk ve üçüncü çeyreğini kapsamaktadır.Bu araştırmaya Vine uygulamasının ardından yüzde 146 ile flicker geliyor.Üçüncü sırada ise fotoğraf paylaşım uygulaması olan ve bu sıralar video paylaşma özelliği de eklenen Instagram yer alıyor.İlk onda hangi uygulamaların yer aldığını aşağıdaki görselde yüzdeleriyle birlikte görmekteyiz.

2013 Yılında En Çok İndirilen Uygulamalar

2013 yılının sonuna kadar yüzdelerde oynamalar elbette olacaktır ama sıralamada büyük bir değişiklik olması beklenmiyor.

2013 Yılında En Çok İndirilen Uygulamalar 4.50/5 (90.00%) 2 votes

Etiketler:, , , ,
Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yorum Yaz